95.27 km

07:33 p/km (7.94 km/h)

Balatonalmádi 12 órás.

Sokat vaciláltam, hogy mi legyen, nem tudtam választani a két 12 órás között, ezért úgy gondoltam, bevállalom mindkettőt, elvégre a hülyeség határtalan :-)

Időhiány miatt az egy héttel ezelőtt Optivita Velence futásról nem írtam, ezért néhány mondat arról a versenyről:

A szokásos fantasztikus hangulat, remek szervezés, jó társaság. A pálya hátránya, hogy egyrészt nagyon szűk, másrészt térkő, ami még kicsit ferde is volt, viszont nagy előy, hogy egymással szemben futottunk. Hát ennyi mosoly, jó szó és kedvesség a világon nincs, amit itt meg lehetett tapasztalni :-)

Másnap visszamentünk a 24 óra végére, plusz a dupla IM versenyzőknek drukkolni, valamint segítőként a frissítóasztal túloldalán teljesítettünk szolgálatot. Hatalmas élmény volt.

Sajos már Velence előtt is éreztem egy kis húzódást a bal combhajlítóban. Szerencsére a velencei futás túl sokat nem rontott a helyzeten. A masszőröm engedélyezte az almádi indulást, de azzal, hogy egy hétig nem futok, jegelek és flector tapaszt használok. Nem volt nehéz betartani az utasításokat, napi 10-12 órákat dolgoztam, nem is lett volna sok időm futkározni.

Almádi reggel 7 órakor kezdődött, ami nekem kicsit korai volt (tavaly Marival párban mentünk, akkor ő kezdett).

Az első 4 órában esett, utána viszont teljesen jó futóidő lett.

A rajtlista ismeretében a korosztályos 3. hely reálisak látszott (Zsuzsi toronymagas győzelme borítékolható volt, Kriszta is sokkal jobb futó nálam). Nagyjából 10-15 kiliig együtt metünk Noémival a 3-4 helyen, aztán ő kicsit lemaradt. A félmaratoni időm 2.12 lett, a maratonhoz 4.40-kor értem, 6 óránál pedig 51 kilinél tartottam, ami számomra teljesen jó volt. Sikerült 1 kör előnyt szereznem, aztán 60 kili környékén még egyet, innét már csak ezt akartam tartani, Láttam, hogy kiengedhetek egy kicsit, sétálgattam időnként.

Érdekes módon gyengeséget, energiahiányt nem éreztem, csak a lábam fájt már a talpamtól a combtóig mindenhol.

Lehet, hogy rájöttem az okra, hogy miért is puffadtam fel dinnye-módra a korábbi versenyeken.  Most nem vettem be immodiumot, sokkal kevésbé éreztem, hogy tele lenne a hasam.

Néhány zavaró dolog a verseny szervezésében:

- miért engedik be a bicikliútra és a sétányra az autókat a verseny ideje alatt? sőt, egy ideig még egy busz is elállta szinte teljes széltében az utat

- hogyan lehet az, hogy egy ilyen szintű versenyen (12 órás országos bajnokság) nincs dobogó?

Összességében azért jó kis verseny volt, amiért mentem, az összejött (km számban még több is, mint amit előzetesen remélni mertem). Persze az is eszembe jutott, hogy ha pihenten és sérülésmentesen megyek, akkor akár a 100 is összejött volna, de hát így legalább van jövő évre terv :-)

12:00:00 95.27 07:33 7.94 0 0 0 0