01:03:23

12.6 km Szint: 69 m

05:02 p/km (11.93 km/h)

Futapest - VIII. BioMed tó kerülő futás Palotás

Pálya: Eleje és a vége kb. 1 km aszfalt a többi a tó körül köves talaj és földes füves út.

Előzmények:

Visszatértem az eredeti edzésekhez. Hétközben laza, de lendületes utcai, szombaton pörgösebb 10 km, vasárnap laza hosszabb terepfutás. A tempóm javult. Állóképesség is alakul

Verseny:

Palotáson eddig nem voltam így csak az elmondásokból ismertem a pályát amit az eddigiekhez képest megváltoztatták 2 kör helyet 1 nagy kört alakítottak ki. Elég sokan jöttek el a versenyre. Bemelegítésnek a már bevált laza kb.2 km választottam. Mivel a hosszabb táv igazából egy igazi középtáv volt így mindenki nagy lendülettel kezdett ehhez az elején egy lejtő is besegített. Igyekeztem vissza fogni magam, de így is brutális 4:26 lett ez első km. A tóhoz érve már a talaj is hozzájárult a lassuláshoz. (öklömnyi köveken billegtünk) A múltkori tempós nyulamat kerestem, de viszet tempóban kezdett így hagytam és visszavettem, hogy rendeződjek egy megfelelő tempóra. Sikerült és így nem savasodtam el. A nyúl meg látó távolságban maradt. 5 és 6 körül elkezdtem a tempót emelgetni és iram váltógatással haladni, de sajnos előttem és mögöttem senki sem volt, de felzárgózáshoz jó volt. 7 km-nél tempót váltottam, de sajnos itt volt egy kisebb emelkedő ami egy kicsit megfogot. 8 km-nél befogtam a nyulat és bedaráltam innentől már nagyon feküdt a terep és elkezdtem egyre lazábban tempózni. :) 10 és 11 km ismét tempó váltás és kénytelen voltam a női 6-dik helyezettől megválni. 12 km előtt ismét holttérbe kerültem. Előttem 1 futó volt, de rosszul mértem fel a lehetőségeimet az hittem nem tudom begfogni. A tévedésemre az utolsó kb. 600 méternél jöttem rá és ekkor nagy hajrába kezdtem. (idő itt 2:09 perc és a legjobb tempó 3:12) Sajnos az utolsó méteren a kanyarban a külső ívre szorultam így jó formán egyszerre zuhantunk be a célba. Nesze neked befutó fotó. :(

Az utolsó 400 m szerintem olyan Kenenisa Bekele Mo Farah csatához hasonlított.(Great North Run 2013 befutó.) :)

Összefoglalás:

Ismét sikerült javítani az idő eredményen ez jó. Az edzés terhelést és a verseny tempót sikerült eltalálni és taktikai is egész jól lett felépítve. Ennek is örülök. Aminek a legjobban örülök, hogy a 2.-dik verseny ahol a végén gyorsulok és leszek egyre gyorsabb. :)

Amin változtani kell? Vissza kell térni a core erősítéshez. Az erőhiány érzete eléggé elbizonytalanított.

Inov ismét bizonyitott. Jön a következő az edzésekhez. :)

Egyelőre a helyezésekről nem tudok többet. Remélem a legjobb 30-ban benne leszek az erős mezőny ellenére.