152
0
175

Hegyek Pokla - Esztergom   F8 kat. 4.hely

Úgy is összefoglalhatnám, hogy az itteni 3. helyemet lecseréltem az előző nap a Brutál futás 3. helyére. A kategóriánkban 4 induló volt, és a 3. helyezett talán 10 mp-cel,  20 méterrel vert meg. Miután vagy 20 percet együtt mentünk felfelé a hegyi befutón 7-8-9-cel. Megint milyen amatőr voltam! Nézegettem őt közben - volt rá épp elég időm a csörlőzés közben - de nem gondoltam volna, hogy a korosztályom. És még azt sem tudtam, hogy csak ennyien vagyunk a korosztályban! Valahogy ezeket meg kéne előre tudnom, vagy már ismernem kéne a kollégákat.

Reggel alig birtam lábra állni az előző napi futás miatt, de aztán valahogy bejáródtam. Volt időm egy kicsit melegíteni is. A pályát nem ismertem, csak ismerkedési versenynek szántam. Volt pár csapat, sok erős lábú fiatal, KSI-s gyerekek is megint. Lassú felvezetés a város széléig - most tényleg lassú volt, 35-nél nem mentünk többet. Az éles rajt után meglódultunk, kapaszkodnom kellett, hogy az első boj végéről ne szakadjak le. 40-45-ös tempó, állandó lószolgatás 50 fölé a boj végén. Persze a verseny lényege itt az emelkedő, meg hogy mi marad még az emberben a 3. óra után, de azért mentem velük, hogy legyen valami kellemes suhanós emlék is erről a napról.

Az első felfelé Dobogókőre szinte végig nagytányéron, 70 körüli forgással, egész kényelmesen ment. Vagy négyen indultunk neki, de a fele után leszakadtam róluk és vagy 1 perc hátránnyal értem fel. Utána vagy 10 km lefelé, tempós kanyarok, sok 50-55, jobbaknak 60-70. Néhol autóval sem mennek gyorsabban. De megint azt látom, hogy lefelébe lassú vagyok. A 2. körben kopasz módra szinte végig egyedöl mentem, a Duna parton félpofaszélben csak egész lassan. A 2. hegyre fel persze lassabban ment, de még egész jó tempóban, kistányéron, kényelmesen pörgetve. A 3. kör elején épp jött 1-1 koma előlről meg hétulról és hárman összeállva már egész jó tempóban mentünk a pofaszeles részen is. A hegy megkezdése előtt megálltunk egy csapnál - már nagyon-nagyon dögmeleg volt, másfél literem már elment - benyomtam vagy 1 litert, és feltöltöttem a kulacsokat.

A hosszú lefelében láttam messze magam előtt a versenyző külsejű kortársamat, de nem tudtam közeledni rá a tempós részen. Aztán az esztergomi szakaszon egész hamar megközelítettem, és a hegyi befutó aljánál, 3,5 km-rel a cél előtt utól is értem. De nem láttam meg benne az ellenséget. Ahogy araszoltunk felfelé, kétszer meg is előztem, csak hogy történjen valami, miközben 10-zel sem mentünk. De mindkétszer azonnal visszaelőzött, az utolsó 500-on meg el is ment pár 10 méterrel. Ha tudom, hogy kortárs, hiába 5. óra vége, biztosan birtam volna még annyira, hogy a cél előtt 20 méterig csak tegyem rá a kereket és lehajrázzam. Pedig volt már kicsit hasonló helyzetem, de megint elamatőrködtem. Milyen jó lett volna egy hétvégén kétszer is dobogóra állni!!!

A verseny alatt és utána hazáig megittam vagy 6 liter folyadékot.