Aludtam rá egyet, és úgy döntöttem, mégis válaszolok:
"Tisztelt Uram,
Köszönöm a válaszát!
A teljes tiltást továbbra is indokolatlannak tartom.
A gerelyhajító/diszkoszvető/foci edzések nyilvánvalóan rendszerbe vannak foglalva, különben az ütközések elkerülhetetlenek lennének a pályán. Ebből viszont számomra az következik, hogy csupán meg kellene határozni az időpontot, amikor ilyen "veszélyforrás" a pályán nincs, tehát nem jelenthet problémát a pályán való kocogás kisbabával. (Ilyen időpontok lehetnének pl. a reggeli órák, amelyek a kisbabák hajnali ébredései miatt az anyukáknak általában könnyedén bevállalhatók.)
Megjegyzem, ez pusztán szervezés kérdése, amely egy sportnak elhivatott, megfelelő hozzáállású szakembertől véleményem szerint minimálisan elvárható igény.
A probléma tehát megoldható (lehetne)!
üdvözlettel,
Gál Andrea"
Két hét elteltével újból elküldtem a kérdésemet, amire végre megérkezett a várva várt válasz:
"Tisztelt Hölgyem!
Az atlétikai pálya használatával kapcsolatos levelére az alábbi tájékoztatást adjuk.
Az Egyesület alaprendeltetéséből adódódóan a versenysport és a Magyar Honvédség sportolási és felkészítési feladatainak ellátására biztosit lehetőséget. Ezen kívül óvodák iskolák részére biztosit sportolási lehetőséget. A fenti alaprendeltetés figyelembevételével minimális szabályok betartása szükséges a biztonságos és eredményes felkészülés érdekében. Mivel a szóban forgó atlétikai pálya összetett rendeltetésű terület ahol futás, gerelyhajítás, futballozás, diszkoszvetés stb. tevékenységek folynak, balesetveszélyesnek tartjuk csecsemők, homokozó gyerekek, kerékpározók jelenlétét a pályán.
Üdvözlettel:
Petrich Ferenc
létesítményvezető
Budapesti Honvéd Sportegyesület"
Ez az a válasz, amire írhatnám, hogy tudom, hogy az edzések rendszerben működnek, különben ütközések lennének, tehát nem kell mást tenni, mint meghatározni az időpontot, amikor a pálya babakocsival is használható. De azt hiszem, nincs értelme...
Azértnézzük a jó oldalát, legalább válaszra bírtam őket :-)