00:31:23

10.1 km

03:06 p/km (19.31 km/h)

8. Pamaner Sommernachtslauf 2. hely 31:23,4

18:30 kor volt a rajt. Pont időben érekeztünk : neveztünk és már kezdtem is a bemelegítést. Volt pénzdíj(100euró) úgyhogy számítottam rá hogy jön valaki jó futó. Jött is jó futó, Gregor Laci(29:50 10km, 14:11 5km...).
A repülők jól mentek, rajt előtt nem izgultam.
Egy 600m-es körrel kezdtünk majd utána futottunk 3 nagy(3,17km) kört. Az első 600m-en futottam Gregor mögött, de én kicsit visszavettem. Végig ki voltak rakva a km-táblák(de az összes kicsit előbbre volt). Első km 3:01, majd 3:03, 3:06. Egy szlovák futó jött mögöttem kb 3-ig, 4-nél már kicsit le volt szakadva de akkor még hallottam hogy csippan az órája. 4km-nél volt egy kisebb fáradtság, de hamar túl voltam rajta. 5km(tábla szerint persze) 15:21. Tartottam a tempót, köröztem az embereket. Elkezdödött az utolsó kör. Tudtam hogy a 8km lesz a legnehezebb a szembeszél miatt, ha azon túl vagyok onnan már simán kibírom. 9. km hátszeles volt 27:47(tábla szerint), itt már úgy voltam vele h csak 3 percet kell futni úgyhogy nyomtam neki. Az utolsó km így 3:36 lett, itt jött ki hogy végig rövdebb volt az összes jelzett km, meg mindenki azt mondta h kicsit hosszabb a pálya. Laci a végére kiengedett 31:15 körül ért be. Én nagyon örültem az időmnek. Közel egy perces egyéni csúcsot futottam!
Most annyira nem voltam szarul mint a tatai verseny után. A levezető 20 percet is vállalhtó tempóban tudtam futni.
A 3. helyezett szlovák futó idén futott 68:40-et,.

00:31:23 10.1 03:06 19.31 0 0 0 0