00:32:00

10 km

03:12 p/km (18.75 km/h)

10km-es OB 32:00 OB 7. hely, UP 3. hely, Felnőtt csapat 3.

Ismét eljött az év hazai versenye. Emiatt a szokásosnál jobban izgultam. A célom az volt hogy ob 6-8-ba legyek, és persze up dobogó.
Rajt után kialakult egy 10-12 fős boly aminek én a végén helyezkedtem el. 2km 6:10. Nem ment olyan jól, tudtam, hogy ha sokáig futom ezt az iramot akkor abból nagy megborulás lehet. Így egy körig futottam csak élbollyal, de ez is óriási élmény volt! Jenkei Peti és Galamb Csabi is ugyanúgy döntöttek mint én. Így 3an futottunk együtt. Mivel Juhász Balázs és Szögi, elfutottak, Csabival az up 3. helyért "csatáztunk". 2. körben többnyire Peti vezetett, igyekeztem mögötte futni a szél miatt. 2. kör végére beszúrt a hasam, de szerencsére nem lett gond. Csabi edzői utasításra elkezdett váltogatni, de könnyen átvettem ezeket a ritmusváltásokat. Peti is beleváltott egyet 7 kili körül. Ekkor szólt Csabi edzője, hogy Halmai Balázs(up) kezd felérni ránk. Ekkor én gyorsítottam egy kicsit, majd mikor Csabi a frissítőnél vízért nyúlt beleváltottam, le is szakadt kb 20m-re. Visszavettem majd figyeltem hogy gyorsít-e. Még 2kili volt hátra amikor megindultam. 9-nél beértem Gyurit. Utolsó ezret nyomtam ahogy bírtam. Gyuri előtt 4mp-el értem, Halmai előtt 15-tel.
Sikerült! Megvan az Up dobogó és megismételtem a tavalyi 7. helyem, csak most kicsit erősebb volt a mezőny. A csapat dobogóban reménykedtünk, az is összejött!

00:32:00 10 03:12 18.75 0 0 0 0