00:44:30

13.62 km

03:16 p/km (18.36 km/h)

Tatai Minimaraton ~13,6km 44:30(3:16/km) 2. hely, korcsoport(20-24) 1. hely

Nagyon erős mezőny jött össze erre a versenyre, de a 3. helyet azért meg akartam csípni és bíztam is benne hogy ez sikerülni fog. Rajt után Koszár Zsolti állt az élre, majd Szögi, én, Nick Marci és egy lila trikós (holland)csávó futott még el velünk akit nem ismertem. Első km 3:08, Zsolti folytatta ebben az iramban, csak a holland futott el vele. Szögivel és Nick Marcival futottam,de 2,5km-nél leszakadtam róluk. Nem lassultam, ők gyorsítottak, én pedig ennél erősebb tempót nem mertem bevállalni, mégis csak egy 45 perces terhelésról van szó. Így egyedül futottam tovább mögöttem senki se jött. Kicsit kétségbe estem, hogy ennyi, oda a dobogó..Már nem emlékszem pontosan, de vhol 4-5km környékén értem utol Nick Marcit, de egy métert nem tudott elfutni velem. A pályának a legjobb része volt a 3-8km között volt. 8km-nél értem utol a hollandot, pont ahol kezdődött a km durva szembeszél közvetlenül a tóparton. Ő el tudott velem futni, de vezetni nem bírt. Rászóltam, hogy vezessen már ő is, de nem jött előre. kb 10,5km-nél már Szögi is eléggé közel volt, és olyan 11km körül utolértük a hollanddal, én ott kicsit gyorsítottam, így mindketten leszakadtak. Az utolsó 2,5km már nagyon nehéz volt, de végignyomtam, nem engedtem ki. 2. hely. Te jó ég! Ezt nem gondoltam volna. A holland futónak 67:30-as fm, 30:40 10km és 14:34 5km egyéni csúcsai vannak és fél perccel megelőztem :D
Zsolti nyert 43:15-tel.
Úgy érzem jó úton haladok az idei legfontosabb célom felé!

00:44:30 13.62 03:16 18.36 0 0 0 0