00:39:22

12 km

03:17 p/km (18.29 km/h)

31. Spar Bp. Maraton Flora Maratonstaféta 1. hely

Még a szerdai edzésen kiment a bokám, és még aznap estére feldagadt. Bemer-mágneses kezelésen voltam összesen 5x, majd még szombaton elmentem masszőrhöz, aki nagyon profin "összeragasztott". Ezen kívül fekete nadálytő krémmel kentem, és ketodexet ittam. Ezek ellenére egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy rajthoz tudok állni. 1. nem akarok kockáztatni egy szalagszakadást 2. ha közbe megfájdul, nincs az a pénz amiért feladnám a versenyt, ezzel még több kárt okozva magamnak 3. a váltónk se járt volna jól azzal ha gyenge átlagot produkálok.
Este még közösen átbeszéltük, a lehetséges sorrendeket.
Nem úgy keltem, hogy ma versenyzem. Semmi izgulás, inkább maradtam volna Forma 1-et nézni. :D
Megérkeztünk Pestre 7:30-kor, Kivi mondta, hogy fussak kicsit. Minimális fájdalmat éreztem, de még mindig nem voltam benne biztos, hogy jó ötlet versenyezni. 8:15-kor ismét futottam kb 1,5km-t, kb 3:50-55ig fokoztam. Jól ment és fájdalom se volt. Így rajt előtt 70 perccel eldőlt, hogy első emberként futok a váltóban. Mivel nem szerepeltünk a nevezési listán rajt előtt 1 órával töltöttük ki a nevezési lapot...Végülis 18000ft-os nevezési díjért ezt várja az ember...
Rövid bemelegítő futás közben kezdtem ráhangolni magam a versenyre. Hősök terén nyújtottam, futottam 2 repülőt, majd mentem a rajthoz.
Kb. 3 sorból rajtoltam, de 150m után már elől voltam. Józsa Gabi kérdezte, hogy váltós vagyok-e és hogy mit tervezek.
Tábla szerint 3:16-os első km-rel kezdtünk,tudtam hogy végig fog menni 3:20ban. Szinte végig én vezettem, mögöttem Józsa Gabi és Kovács Tomi jött végig. 10,5km-ig vezettem nekik ott kicsit gyorsítottam, majd az utolsó ezret már jobban megfutottam. A z idő amit beírtam, a chip szerinti idő, de utána még kb 100-120m-t kellett futni, így én 39:45-t mértem. Táv pedig kiírás szerinti.
A 2. és 3. váltotagunk 3:25 körüli ritmusban futotta le a távod, majd utolsónak jött Gyuri aki 41km-nél leelőzte az abszolút első helyen futó triatlonos váltót, így 9mp-cel, 2:21:10-es összidővel megnyertük a versenyt.
Én semmit se tudtam arról, hogy hányadik helyen van a váltónk. A cél előtt 100m-re vártam a befutó embereket. Én magunknak 2:24 körüli időt tippeltem erre, jött az első futó. Gyuri! Hát lefagytam. Nem hittem a szememnek. Mindenki nagyon odatette magát a csapatból! Kivi is nagyon örült a győzelemnek!
Óriási élmény volt ez a verseny. Vittem az iramot az élbolynak, vett a kamera, felvezető autó mögött futottam végig, nyertünk is, szóval összejött minden.:)

00:39:22 12 03:17 18.29 0 0 0 0