00:15:41

5 km

03:08 p/km (19.13 km/h)

Slovenj Gradec U20-as 5 ország Válogatott Viadala(Cseho., Szlovákia, Szlovénia, Horváto., Magyaro.) Első válogatottságom, remélem nem az utolsó!

13:20-kor volt a rajt, úgyhogy elég meleg volt, próbáltam sokat inni verseny előtt. Rajtlistát tekintve 4-6. helyre láttam reális esélyt. Két horvát versenyzőnek volt hasonló egyéni csúcsa(3 ill. 4 mp-cel rosszabb mint az enyém).Rajt után a 3 legjobb(Szögi Isti és két cseh) rögtön élre állt, én pedig 4. helyen haladtam mögöttük, egészen 600m-ig mert ott visszavettem kicsit.Itt elém is ment mind a két horvát.Az 1000m 3:01-02 lett, és nem esett túl jól. Kétszer leszakadtam róluk, de mindkétszer vissza tudtam futni rájuk. A 2000m még mindig elég gyors volt 6:07-08. Innen két kör nagyon gyorsan eltelt és már féltávnál is voltunk 7:42. A 3000m 9:18-20 körül lehetett itt a 4. helyen haladó horvát versenyző már eléggé elfáradt. Viszonylag könnyen haladtam.A 4. ezer elég lassú lett, de én türelmes voltam és maradtam 6. helyen hiszen itt nem az idő számított hanem a helyezés.Már nagyon menni akartam, de nem mertem túl korán megindítani a hajrát. Aztán végülis 1100m-rel(nem biztos, hogy pont ennyinél, teljesen összefolyt az egész verseny) a vége előtt beleváltottam egy kicsit és felmentem 4. helyre.Az eddig 4. helyen futó horvát leszakadt a másik viszont jött velem.Rövidebb 50-60m-es beleváltásokat csináltam majd utána egyből visszalassítottam.Ezt megcsináltam kb 3szor de nem szakadt le. Amikor visszavettem akkor meg mindig belerúgott a szögesembe.Elkezdődött az utolsó kör.Végig jött mögöttem, éreztem hogy ott van.Nem akartam megint a hajrában kikapni.120m-rel a vége előtt mellém ért, még 100m-nél is mellettem volt , de ott még egyet bele tudtam váltani és végül majdnem 3mp-cel utánam ért be.

Örültem a 4. helynek, de ezt el is vártam magamtól. Verseny után semmi rosszullét. Nem egészen egy hete úgy futottam 15:36-ot hogy teljesen megdöglöttem.Hogyha 3500m-nél váltottam volna bele akkor biztos vagyok benne hogy tudtam volna 15:35 körülit, de most nem ez volt a lényeg. Végül a fiúk 2. helyezést, a lányok 3. helyezést értek el az 5 ország közötti ponttversenyben.

00:15:41 5 03:08 19.13 0 0 0 0